Suplementy diety dla mężczyzn

Suplementy diety nie są uniwersalne dla obu płci. Tak naprawdę te wskazane dla kobiet, mogą nie być zalecane do spożycia dla mężczyzn. I odwrotnie. O tym, jakie witaminy i minerały są potrzebne panom do zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu, można by pisać naprawdę wiele. W artykule postaramy się opisać najważniejsze suplementy, które są warte kupienia i bez problemu znajdziemy je na sklepowych półkach.

Dlaczego suplementy diety są potrzebne?

Jak wyjaśnia serwis https://viridian-polska.pl/ wszystkie potrzebne do życia składniki, w tym minerały i witaminy, człowiek powinien przyjmować wraz z pożywieniem. Niestety obecne tempo życia, wysokie zanieczyszczenie środowiska i niedostatecznie zróżnicowana dieta, to powody, dla których nie możemy zapewnić naszemu organizmowi wszystkich składników, jakich potrzebuje. Suplementy diety są odpowiedzią na współczesne problemy. Z dostępnych bez recepty produktów zawierających cenne minerały i witaminy, korzystają miliony ludzi na całym świecie.

Ze względu na prowadzony styl życia, każdy może potrzebować nieco innego zestawu witamin i minerałów. Aby dopasować odpowiednią suplementację, najlepiej jest wykonać odpowiednie badania i skonsultować się ze specjalistą. Możemy jednak określić ogólną średnią zapotrzebowania na witaminy i minerały, w oparciu o badania i statystyki.

Wysokie zapotrzebowanie na magnez

Przeciętny mężczyzna potrzebuje średnio 300 mg magnezu dziennie. Minerał ten znajdziemy w rybach, mięsie, chlebie, jak również takich produktach, jak kakao. Ze względu na duże ilości spożywanej kawy i stres, zapotrzebowanie na magnez jest większe. Poprzez jego przyjmowanie zadbamy o utrzymanie prawidłowej wartości testosteronu we krwi, a także zdrowe kości i zminimalizują ryzyko powstawania skurczy. Objawem niedostatku magnezu w organizmie może być np. drgająca powieka. Niedobór magnezu możemy szybko uzupełniać suplementami magnezu.

Selen i cynk

Selen i cynk to kolejne minerały, które są niezbędne dla każdego mężczyzny. Mają działanie antyoksydacyjne, zmniejszają ryzyko wystąpienia raka prostaty, mają właściwości przeciwstarzeniowe. Mężczyźni powinni przyjmować 0,075 mg selenu i 5,5-9,5 mg cynku dziennie.

Sprawdź ofertę od A do Z suplementacji w sklepie https://viridian-polska.pl/10-a-z

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *