Refundacja pieluchomajtek w 2020 – ogromna pomoc dla dzieci, osób starszych i chorych

Wiele osób starszych i chorych, którzy borykają się z dość wstydliwym problemem nietrzymania moczu, musi często korzystać z pieluchomajtek. To ich codzienne stosowanie daje poczucie komfortu i znacznie podwyższa standard życia. Nie zawsze jednak wszystkich stać, dlatego warto skorzystać z refundacji. Na czym ona polega? Jak z niej skorzystać? Zapraszam poniżej. Naprawdę warto.

1. Problem nietrzymania moczu

Problem nietrzymania moczu to dość częsta choroba, która dotyka różne osoby w różnym wieku. Chorzy w szpitalach, w ośrodkach, a także osoby indywidualne nie zawsze wiedzą jak sobie z tym poradzić, gzie szukać pomocy oraz jak poprawić sobie komfort życia. Dlatego też, coraz częściej słyszy się o pieluchomajtkach, które doskonale radzą sobie z tym problemem, Powstały one dla osób w każdym wieku, o każdej sylwetce. Można je stosować na co dzień, są wygodne, komfortowe i dyskretne. I co najważniejsze – doskonale radzą sobie z tym problemem.

2. Refundacja pieluchomajtek

Co to jest refundacja? Jak z niej skorzystać? Refundacja to rodzaj pomocy, która dociera do nas od Narodowego Funduszu Zdrowia.
NFZ taką pomoc udziela chorym i starszym osobom na rożnego rodzaju sprzęty poprawiający komfort życia – należą do nich choćby: wózki inwalidzkie, balkoniki, specjalistyczne łóżka, protezy itp. Aktualne, NFZ refunduje również pieluchomajtki osobom, które borykają się z różnymi problemami i których ten stan związany jest z określoną chorobą,. By skorzystać jednak z takiej pomocy trzeba spełnić określone warunki. NFZ dokładnie określiło bowiem schorzenia, przy których refundacja pieluchomajtek jest jak najbardziej obowiązkowa. Do takich chorób zalicza się między innymi: nowotwór, upośledzenie umysłowe, różnorodne wady wrodzone, uszkodzenia układu nerwowego czy dróg moczowych. Ogromna rola przy otrzymaniu refundacji spoczywa na lekarzu specjaliście który leczy takiego pacjenta. To on bowiem dokładnie w specjalnym zaświadczeniu musi określić stan pacjenta, opisać jego chorobę. Obowiązkowym punktem przy otrzymania pomocy z Narodowego Funduszu Zdrowia konieczne jest także ubezpieczenie zdrowotne.

3. Kto powinien się zgłosić?

Nie zawsze sami pacjenci wiedzą o takiej możliwości, dlatego też ważne, by rodziny lub ich opiekunowie zadziałali w tej sprawie. W każdym roku NFZ posiada pewnie limity dotyczące refundacji, dlatego też im szybciej taka osoba zgłosi się po pomoc, tym lepiej. Dotyczy to nie tylko osób indywidualnych, ale i też takich przebywających w ośrodkach opiekuńczych, w domach dla seniorów, w hospicjach, w szpitalach itd.
Należy pamiętać, iż każda pomoc finansowa w tym przypadku ma ogromne znaczenie. Dlatego też, jeżeli można i spełnia się warunki by z tej pomocy skorzystać – należy to uczynić. Narodowy Fundusz Zdrowia posiada pewne obostrzenia dotyczące refundacji pieluchomajtek. I tak np. osoby cierpiące na choroby nowotworowe mogą skorzystać z 100% limitu czyli i 77 złotych miesięcznie na pieluchomajtki. 63 złote miesięcznie uzyskają osoby cierpiące na różnorodne schorzenia jak np. upośledzenie umysłowe, choroby układu nerwowego, uszkodzenia układu pokarmowego, nerwowego lub dróg moczowych.

4. Gdzie można zrealizować wniosek NFZ przez internet bez wychodzenia z domu?

Refundację NFZ na wyroby chłonne można zrealizować on-line na stronie ortomedico.pl/pieluchomajtki/. Firma Relax-Med działała od 29 lat, a zrealizowanie wniosku na wyżej wspomnianej stronie umożliwia dostarczenie zamówienia bezpłatnie do Twojego domu.

Podsumowując, gdy chory spełnia powyższe warunki powinien jak najszybciej zgłosić się do Narodowego Funduszu Zdrowia z odpowiednimi dokumentami (zaświadczeniami od lekarza, ubezpieczeniem) i złożyć odpowiedni wniosek o refundację pieluchomajtek. Gdy taka refundacja zostanie mu przyznana, z odpowiednim zleceniem, które wydawane jest na 3 miesiące może zrobić zakupy w aptece lub w sklepie internetowym. Warto tu jednak wspomnieć, iż w sklepach internetowych ceny takiego asortymentu są znacznie niższe, dlatego też może warto zrobić takie zakupy przez internet. W tym osobom starszym i chorym powinni pomóc ich bliscy lub opiekunowie. Refundacja pieluchomajtek to czasem jedyna możliwość by wrócić do życia i czuć się dobrze ze swoim problemem. To ogromna pomoc w codziennym życiu, która daje poczucie komfortu i stabilizacji. Warto o tym pamiętać, gdy ma się obok siebie osobę chorą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *