Oczyszczanie organizmu z alkoholu – sposoby na odtrucie

Alkohol jest przyjacielem człowieka do momentu, kiedy jest spożywany w niewielkich ilościach. Potrafi umilić wieczór ze znajomymi, czy ważną uroczystość. Przekroczenie swoich limitów wiąże się zwykle z ogromnym kacem, dzień później, ale często również zatruciem alkoholowym.

Odtruwanie alkoholowe – kiedy?

Objawy zatrucia alkoholowego

Sposoby na odtruwanie alkoholowe

Odtruwanie alkoholowe – kiedy?

Odtruwanie alkoholowe jest jednym ze sposobów na oczyszczenie organizmu z alkoholu. Czasem taki detoks towarzyszy leczeniu alkoholizmu – https://medjol.pl/detoks/alkoholowy. Często jest też stosowany u osób, które piją sporadycznie i przekroczyły swoje limity. Sam proces odtruwania z alkoholu polega na pozbyciu się toksyn z organizmu. Przy nadużywaniu wina, piwa, wódki – w ciele zostaje zaburzona równowaga wodno-elektrolitowa, zmianom ulegają poziomy sodu, magnezu i jonów potasu.

Objawy zatrucia alkoholowego

Łagodne odtruwanie alkoholowe, które zdarza się przy lekkim zatruciu trwa zwykle jeden, maksymalnie dwa dni. Objawy takiego zatrucia przechodziła większość osób – nazywamy je kacem, i są to: wymioty i mdłości, osłabienie, problemy z koncentracją, bóle głowy oraz bóle mięśniowe.

Dla osób nadużywających alkoholu lub z alkoholizmem, odtruwanie alkoholowe może trwać nawet dwa tygodnie. W takiej sytuacji konieczne jest pobyt w szpitalu lub odpowiednim ośrodku. Co ważne odtruwanie nie leczy z alkoholizmu, ale pomaga w kolejnych etapach kuracji.

Długotrwałemu zatruciu alkoholowemu towarzyszą nieraz zaburzenia świadomości, omamy, drgawki. Konieczne jest zbadanie wpływu alkoholu na poszczególne narządy – problemy mogą dotknąć układ nerwowy, układ krążenia i oddechowy. Ważne są też badania psychologiczne lub psychiatryczne w celu analizy przyczyn uzależnienia.

Sposoby na odtruwanie alkoholowe

Najprostszym sposobem na odtruwanie alkoholowe jest nawodnienie organizmu. Należy wówczas unikać płynów, które mogą spowolnić proces regeneracji – nie powinno się spożywać kawy, napojów energetycznych z gazowanych.Dobrym pomysłem jest dodanie do wody cytryny, która zawiera witaminę C i działa odkażająco oraz wzmacnia odporność. Regenerację wątroby wspomaga również dieta płynna – zupy i koktajle warzywne będą tu sprzymierzeńcem. Świetnym sposobem na odtruwanie alkoholowe jest wypicie wody kokosowej lub zjedzenie rosołu. Można się również wspomóc specjalną kroplówką, która zawiera glukozę i sól fizjologiczną. Jest to popularne wśród osób, które nie mogą sobie pozwolić na dzień wolnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *