Labioplastyka – co warto wiedzieć o plastyce warg sromowych?

Korekta niedoskonałości anatomicznych to coraz częstsza praktyka. Jeszcze do niedawna brak zadowolenia z wyglądu narządów płciowych stanowił temat tabu. Obecnie labioplastyka dostępna jest dla każdej zainteresowanej zabiegiem pani. Sprawdź, co powinnaś wiedzieć na jej temat.

  1. Labioplastyka – co to takiego?
  2. Korekta warg sromowych – kiedy się na nią zdecydować?
  3. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zastanawiasz się nad korektą warg sromowych, jednak nie do końca wiesz, na czym polega ten zabieg i w jakich przypadkach można go wykonać?

Labioplastyka – co to takiego?

Problemy ze zbyt dużym przerostem warg sromowych, to nie tylko kwestia estetyki. Taka anatomia stwarza również trudności w zakresie higieny intymnej – nawracające infekcje są wówczas prawdziwą zmorą. Medycyna estetyczna oferuje na szczęście pakiet zabiegów, dzięki którym można poprawić pewne niedoskonałości. Warto skusić się na zabieg, jakim jest labioplastyka Warszawa to na tyle duże miasto, że bez większego problemu powinno się udać znaleźć klinikę medycyny estetycznej, która zaproponuje wykonanie zabiegu w dogodnym terminie.

Korekta warg sromowych – kiedy się na nią zdecydować?

Plastyka warg sromowych wykonywana jest u pań, u których w wyniku porodu naturalnego narządy płciowe uległy znacznej deformacji. Na zabieg zgłaszają się także często kobiety po menopauzie, u których w wyniku zaniku tkanki tłuszczowej związanej z nieuchronnych procesem starzenia się doszło do zniekształceń warg sromowych. Kolejny powód wizyt w klinice medycyny estetycznej to wady wrodzone. Zabieg może polegać na zmniejszeniu bądź powiększeniu warg sromowych w taki sposób, aby nadać im optymalny i estetyczny wygląd.

Na czym polega zabieg labioplastyki?

Labioplastyka to zabieg, który wymaga wizyty w klinice na jeden dzień, oczywiście pod warunkiem, że nie wystąpią żadne komplikacje związane z pomniejszaniem lub powiększaniem warg sromowych. W przypadku, gdy chodzi o zmniejszenie warg sromowych, to w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym dochodzi do wycięcia zbędnych tkanek i odpowiedniej plastyki warg sromowych. Pomimo tego, że szwy z miejsc intymnych usuwane są dosyć szybko, to powrót do pełnej sprawności może zająć nawet kilka tygodni. Warto pamiętać o tym, aby umawiając się na labioplastykę wziąć pod uwagę termin miesiączki. Zabieg nie może być wówczas wykonywany. Przeciwwskazaniem do labioplastyki są również choroby o podłożu ginekologicznym – gdy występują jakiekolwiek dolegliwości, należy je skonsultować z lekarzem. O korekcie warg sromowych nie może być mowy również w ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *