Jaka choroba psychiczna jest najgorsza

Temat zdrowia psychicznego oraz jego różnych zaburzeń przestał być tematem tabu i coraz częściej pojawia się w mediach. Ludzie mają coraz większą świadomość na temat tego, jak wiele osób cierpi z powodu depresji, zaburzeń kompulsywno- obsesyjnych czy różnego rodzaju lęków, co sprawia, że zaczynają rozumieć, jak poważne są to zaburzenia.

Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, jaka choroba psychiczna jest najgorsza. Można powiedzieć, że to tak jak z pojęciem normalności- porównywanie danych schorzeń jest przecież kwestią bardzo indywidualną, ponieważ dla każdego inne objawy będą bardziej uciążliwe. Do wydania werdyktu pod uwagę trzeba wziąć czynniki takie jak symptomy choroby, proces leczenia i szanse na wyzdrowienie, to, w jaki sposób chory musi podporządkować swoje życie pod dane schorzenie oraz jak choroba wpływa na relacje chorego z innymi ludźmi. Dla jednych najgorszą chorobą będzie depresja, która wpływa na samopoczucie oraz sposób postrzegania świata, a dla innych różnego rodzaju fobie, które trudno pokonać.

W internecie można znaleźć długie listy chorób psychicznych uważanych za najgorsze, a każda z nich składa się z innych pozycji. Na przykładowej znajdują się takie schorzenia jak:
psychologia- która powoduje bardzo silne bóle fizyczne, zespół Korsakowa- polegający na utracie zdolności pamięciowych,
dysocjacyjne zaburzenia tożsamości- czyli posiadanie dwóch osobowości,
oraz jedna z najbardziej znanych, czyli schizofrenia, jaką charakteryzują objawy psychotyczne.

Mówi się, że najgorsze choroby to choroby psychiczne. Biorąc pod uwagę ich różnorodność, czasochłonne leczenie oraz wpływ na życie pacjenta nie da się temu zaprzeczyć. Dlatego tak ważna jest świadomość społeczeństwa na temat zdrowia psychicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *