Ile kosztuje badanie biochemiczne krwi?

W ostatnim czasie bardzo wiele osób decyduje się na systematyczne wizyty u lekarza. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, iż jest to niezwykle istotne, jeżeli chcemy zachować zdrowie na długi czas. Z tego powodu bardzo popularne stały się badania biochemiczne krwi. Zatem ile kosztuje badanie biochemiczne krwi? Czym dokładnie jest to badanie?

Badanie biochemiczne to doskonała analiza, dzięki której możemy ocenić skład osocza krwi. To właśnie dzięki niemu możliwa jest ocena między innymi odżywienia naszego organizmu, jak również stanu jego nawodnienia. Za pomocą takiego badania lekarz może także ocenić funkcjonowanie praktycznie wszystkich gruczołów oraz narządów znajdujących się w naszym organizmie. Zatem ile kosztuje takie badanie?

Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość, iż nie ma jednego uniwersalnego badania biochemicznego krwi. Obecnie wyróżnia się kilka profili i w zależności od wybranej grupy, cena takiego badania może być inna. Przykładowo profil badań biochemicznych wykonywanych podczas diagnostyki tarczycy kosztuje około 162 złote. Z kolei badania biochemiczne niezbędne na tak zwane markery nowotworowe w wielu przychodniach kosztują około 132 złote. Za podstawowy profil hormonalny zapłacimy około 200 złotych. Dostępne są także pojedyncze badania.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na systematyczne wykonywanie badań biochemicznych krwi w laboratorium (na przykład Białystok) . Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie dzięki niemu mamy możliwość dokładnego poznania stanu naszego zdrowia. Jednak powinniśmy pamiętać o tym, iż profil takiego badania może być bardzo różnorodny. Z tego powodu warto iść do dobrego specjalisty, aby zlecił nam odpowiednie badania zwłaszcza w przypadku, gdy musimy za nie dodatkowo płacić.

Zobacz również: Laboratorium Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *