Co na cellulit? Sprawdź, jak pozbyć się cellulitu!

Nieestetyczny cellulit, czyli skórka pomarańczowa, dotyka wielu kobiet. Chociaż jest zupełnie naturalny, to jednak traktowany jest jako defekt. Co jest dobre na celulit? Sprawdź teraz!

Szacuje się, że cellulit dotyka aż około 90 proc. kobiet. Mają go także celebrytki, modelki, sportsmenki. Nierówna, pofałdowana skóra widoczna na udach, pośladkach, brzuchu nie zachęca jednak do odsłaniania ciała, a nawet może być przyczyną kompleksów. Pozbycie się cellulitu nie jest łatwe, lecz nie jest też niemożliwe. Najważniejsze są cierpliwość, systematyczność, a także dobór odpowiednich metod.

Czym jest cellulit?

Cellulit jest nieprawidłowo rozmieszczoną tkanką tłuszczową, której towarzyszą zmiany o charakterze obrzękowo-włóknistym. Znajduje się pod skórą, dlatego daje efekt wybrzuszeń i nierówności widocznych przy ściśnięciu skóry, a w późniejszych stadiach bez jej ściskania.

W pierwszym stadium cellulitu zauważa się obniżenie elastyczności skóry. W dalszych widoczne są nierówności, grudki i charakterystyczny efekt skórki pomarańczowej. Mogą towarzyszyć mu także drobne guzki, zgrubienia, które przy nacisku wywołują ból.

Rodzaje cellulitu:

– cellulit wodny – jest twardy, tworzy się jako efekt nagromadzenia się wody
– cellulit tłuszczowy – jest miękki, częściej spotykany u osób, które są mało aktywne, mają nadwagę, otyłość

Z cellulitem mają do czynienia głównie kobiety, ponieważ do jego powstania dochodzi między innymi wskutek działalności kobiecych hormonów. Problem ten niemalże nie dotyczy mężczyzn.

Cellulit i cellulitis

Cellulitu nie powinno mylić się z cellulitisem, ponieważ są to dwie odmienne dolegliwości.

Cellulitis jest zapaleniem skóry i tkanki podskórnej, które powodowane jest przez bakterie Streptococcus i Staphylococcus. Schorzenie to rozwija się po wcześniejszym zranieniu, poparzeniu czy też ukąszeniu skóry. Jego objawem jest silne zaczerwienienie tkanek i towarzyszące mu uczucie pieczenia. Mogą pojawić się także gorączka, ból głowy, nudności. Leczenie cellulitisu polega na podawaniu antybiotyków.

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit dotyczy nie tylko kobiet z nadwagą i otyłością – posiadają go także osoby z prawidłową wagą, a nawet z niedowagą. Pojawia się niezależnie od wieku – mogą mieć go zarówno nastolatki, jak również kobiety dojrzałe.

Za powstawanie cellulitu odpowiedzialne są:
– gromadzenie się wody pomiędzy komórkami tkanki podskórnej, co prowadzi do jej obrzęku
– niewłaściwe mikrokrążenie tkankowe, które daje efekt nieprawidłowego gromadzenia się tkanki tłuszczowej
– nadmiar odkładającej się tkanki tłuszczowej
– inna struktura anatomiczna tkanek u kobiet
– kobieca gospodarka hormonalna – nadmiar estrogenów

Czynniki sprzyjające tworzeniu się cellulitu

Poza powyższymi przyczynami za tworzenie się cellulitu odpowiedzialne są także inne czynniki, które powiązane są z trybem życia.

Powstawaniu cellulitu sprzyjają:
– brak aktywności fizycznej
– siedzący tryb życia
– nieprawidłowa dieta
– picie kawy
– picie alkoholu
– noszenie obcisłych ubrań
– chodzenie w butach na wysokich obcasach

Co jest dobre na cellulit?

Dzisiaj wiele kobiet szuka odpowiedzi na pytanie: jak się pozbyć cellulitu raz na zawsze? Czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby na to, aby można było pożegnać się ze skórką pomarańczową?

Jako że cellulit jest nagromadzoną tkanką tłuszczową, której towarzyszą także obrzęki wywołane przez nadmiar wody, usunięcie tej nieestetycznej zmiany polega na celowaniu w jej przyczyny. Dzięki odpowiednio dobranym metodom można zatem zmniejszyć, a niekiedy całkowicie wyeliminować cellulit, by skóra była gładka i jędrna.

Metody usuwania cellulitu można podzielić na dwie kategorie – domowe i gabinetowe. Zatem, co na celulit – jaki sposób na celulit jest najskuteczniejszy?

Tabletki na cellulit – Perfect Body Cellulite

Perfect Body Cellulite to niezwykle skuteczne tabletki na redukcję cellulitu. Tabletki cellulit stworzony wyłącznie z naturalnych składników zapewnia odpowiednie nawilżanie oraz jędrną i gładką skórę.

 

 

 

 

Domowe sposoby na cellulit

Domowe sposoby na cellulit są skuteczne, jeżeli będą stosowane systematycznie. Należy pamiętać wtedy o synergicznym działaniu – walczyć z cellulitem zarówno z zewnątrz, jak również od wewnątrz.

Zdrowa dieta
Zadbaj o właściwą ilość warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych w swojej diecie. Wśród polecanych produktów znajdują się warzywa zielone, tłuste ryby, a także egzotyczne owoce – ananasy, cytrusy. Unikaj potraw z nadmiarem soli, mięsa, fast-foodów, słodyczy.

Odpowiednie nawodnienie
Pij przynajmniej 2 litry wody każdego dnia. Właściwe nawodnienie sprzyja prawidłowemu metabolizmowi, a także umożliwia szybsze pozbywanie się tłuszczu, a tym samym cellulitu.

Ćwiczenia
Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, pamiętaj o systematycznym ćwiczeniu. Nie muszą być to forsowne treningi – można wybrać bieganie, pływanie, nordic walking, długie spacery, fitness, jogę.

Masaże
Cellulit można zredukować przez systematyczne masaże, które stymulują mikrokrążenie i pomagają w rozbijaniu podskórnej tkanki tłuszczowej. Masuj skórę przy nakładaniu kosmetyków. Możesz stosować specjalne akcesoria, na przykład szorstkie rękawice czy szczotki z wypustkami. Dobre efekty przynoszą także bańki chińskie.

Zimne prysznice
Redukcji cellulitu sprzyja zimny prysznic, który korzystnie wpływa na mikrokrążenie, a także przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Dobre efekty dają także naprzemienne strumienie ciepłej i zimnej wody, które aktywują lipolizę komórek tkanki tłuszczowej.

Kosmetyki antycellulitowe

Obecnie w sklepach można znaleźć szeroką gamę kosmetyków antycellulitowych, które zawierają składniki aktywne wspomagające usuwanie skórki pomarańczowej. Stosuj je systematycznie, a efekty zauważysz już po paru tygodniach.

Zabiegi gabinetowe na cellulit

Ze specjalnych zabiegów na cellulit można skorzystać także w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Dla uzyskania widocznych rezultatów zalecane jest skorzystanie z serii zabiegów.

Sprawdzone zabiegi na cellulit:
– drenaż limfatyczny
– mezoterapia
– karboksyterapia
– kriolipoliza
– lipoliza iniekcyjna
– zabiegi z falami radiowymi

Zatem cellulit można usunąć. Najważniejsza jest zmiana dotychczasowego trybu życia, a dzięki odpowiedniemu wsparciu ze strony nowoczesnych kosmetyków i zabiegów można uzyskać jeszcze lepsze efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *