Przedtreningówka – czy, kiedy i jaką warto stosować?

Przedtreningówka jest chyba świetnie znana wszystkim, którzy zafascynowali się tematem siłowni. Warto jednak podkreślić, że dedykowana jest osobom, które trenują profesjonalnie i posiadają specjalny plan treningowy. Z pewnością nie jest to produkt dla tych, którzy wpadają na siłownię “od czasu do czasu”, a w między czasie zajadają się fast-foodami i popijają colę. Pamiętajmy, że przedtreningówki to nie cukierki. Po taki produkt powinny sięgać osoby, które poważnie podchodzą do tematu treningów.

Co to jest przedtreningówka?

Nie każdy wie, czym dokładnie jest przedtreningówka i w jaki sposób działa. Jest to preparat, który w swym składzie posiada substancje stymulujące układ nerwowy. Ma ona działanie pobudzające – to właśnie ona dostarcza nam tzw. kopa i energii. Przedtreningówka zwiększa wytrzymałość organizmu, dzięki czemu możemy podnieść sobie poprzeczkę. Trzeba również wspomnieć, że produkt niweluje zmęczenie, więc nasza praca może być o wiele intensywniejsza, niż zwykle.
Przedtreningówka jest suplementem, więc nie zastąpi nam diety. Stosuje się ją bezpośrednio przed treningiem. Wszystko po to, aby zapewnić sobie najintensywniejsze działanie podczas ćwiczeń.

Jak działa przedtreningówka?

Przedtrenningówka na pompę mięśniową zwiększa średnicę naczyń krwionośnych, a także poprawia funkcjonowanie układu krążenia. Głównym celem jej stosowania jest zwiększenie wydolności organizmu. Suplement rozluźnia mięśnie gładkie, które mogą być poddawane większemu obciążeniu. Zwiększa się więc efektywność naszego treningu, gdyż możemy więcej, a także wolniej odczuwamy zmęczenie. Jesteśmy przepełnieni energią do działania.
Przedtreningówka podnosi poziom motywacji, a także pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Zwiększa również ogólną koncentrację.

Po jakim czasie zaczyna działać przedtreningówka?

Przedtreningówka zaczyna działać bardzo szybko, gdyż w innym przypadku jej stosowanie byłoby pozbawione sensu. Zwykle efekty jej działania możemy zauważyć po około 20-30 minutach, jednak pamiętajmy o tym, że każdy preparat jest inny. Musimy więc stosować się zaleceń producenta.

Przedtreningówka efekty uboczne

Zażywanie przedtreningówki wiąże się z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Wiele zależy od składu stosowanego przez nas suplementu. Duża zawartość kofeiny może spowodować nadpobudliwość, bezsenność, czy też bóle głowy. Warto wiedzieć, że dla każdej osoby inna dawka tego składnika będzie uważana za dużą. Zależy to m.in. od tempa metabolizmu kofeiny, a także innych czynników genetycznych.
Składnikiem, który często występuje w przedtreningówkach jest również kreatyna. Zwiększa ona masę mięśniową, do czego dąży zdecydowana większość osób trenujących na siłowni. Należy jednak pamiętać, że kofeina sprzyja nadmiernemu gromadzeniu się wody, przez co zwiększa się ogólna masa ciała. Można czuć się ociężałym, a nasze ciało stanie się optycznie “spuchnięte”, jeśli zgromadzi się w nim duża ilość wody.
W przypadku, gdy w suplemencie znajduje się betaina możemy spodziewać się zaburzonej pracy układu pokarmowego. To właśnie ona jest powodem występowania m.in. nudności, czy też biegunek.
Beta-alanina zawarta w przedtreningówkach oddziałuje na receptory nerwowe zlokalizowane pod skórą. Składnik ten może powodować więc mrowienie oraz nieprzyjemne dreszcze.
Niemal każdy produkt ma zupełnie inny skład, więc nie sposób wymienić wszystkich niepożądanych objawów. Do najczęściej występujących skutków ubocznych stosowania przedtreningówek należy m.in. znaczny spadek energii, zawroty głowy, dreszcze, mdłości, senność, apatia, wzmożone pragnienie (odczucia podobne, jak w przypadku kaca).

Czy można brać kreatynę z przedtreningówką?

Wiele osób zastanawia się, czy można łączyć ze sobą kreatyną oraz przedtreningówkę. Odpowiedź jest prosta – można bez obaw łączyć ze sobą te produkty. Najlepiej sprawdzi się tutaj jednak przetreningówka bez kreatyny. Dzięki temu będziemy mieć lepszą kontrolę nad tym, w jakich proporcjach spożywamy dane składniki.

Przedtreningówka i spalacz w jednym – czy warto?

Przetreningówka ze spalaczem to najlepsza opcja dla osób, które są na redukcji. Taki produkt pozwala wypracować rzeźbę najwyższej jakości. Taki suplement działa zupełnie tak, jak klasyczny spalacz tłuszczu, jednak jego zażycie przed treningiem dostarcza nam energii do działania. Pamiętajmy jednak, aby taki produkt stosować z głową. Raczej nie sprawdzi się dla początkujących.

Najlepsza przedtreningówka 2018

Niejedna osoba zastanawia się pewnie, jaka przedtreningówka na pierwszy raz sprawdzi się najlepiej? W ostatnim czasie wielu specjalistów poleca Titan’s Rage. Poniżej znajdziesz kod rabatowy -10%. Niemal natychmiast od momentu pojawienie się tego produktu na rynku zdobył on uznanie użytkowników. Jego wysoka skuteczność sprawia, że jest to suplement zalecany szczególnie osobom profesjonalnie trenującym. Z uwagi na bezpieczny skład mogą jednak sięgnąć po nią osoby, które dopiero zaczynają i nie mają jeszcze świadomości, jaka jest najlepsza przedtreningówka. Titan’s Rage stworzony został z naturalnych składników, co niweluje ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych skutków ubocznych.
Odpowiadając na pytanie, jaka przedtreningówka najlepsza, można śmiało polecić Titan’s Rage. Jest to produkt, który w bezpieczny sposób doda nam sił do działania. Ponadto gwarantuje on szybką regenerację, dzięki czemu niemal od razu jesteśmy gotowi do działania. Nie czujemy się po treningu przemęczeni i osłabieni, co jest bardzo ważne dla naszego organizmu.
Warto wypróbować Titan’s Rage mozna go kupić tutaj z kodem rabatowym -10% “BL85714460”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *