Jakie kosmetyki spakować na wyjazd w góry?

Podróżowanie w góry jest dla wielu kobiet (i mężczyzn) sposobem na zaznanie relaksu i odbudowanie sił w okresie urlopowym. Wycieczka w góry jest czystą przyjemność, jednak stawia nam pewne ograniczenia. Szczególnie jeśli chodzi o kwestie bagażu. Podczas wymagających przepraw niezwykle istotne jest, aby poruszać się z jak najmniejszym obciążeniem, co sprawia, że zwłaszcza kobiety muszą skrupulatnie przemyśleć, co chcą ze sobą zabrać na wyprawę. Poniżej przedstawiamy Wam wskazówki, jakie kosmetyki są absolutnie niezbędne w górach.

Jakie kosmetyki na wyjazd w góry? Przede wszystkim małe!

Masz swoje ulubione kosmetyki, z którymi nie wyobrażasz rozstawać się nawet podczas długich przepraw górskich? Zamiast zabierać pełnowymiarowe opakowania, zakup ich mini, podróżne wersje. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko miejsce w plecaku, ale również ograniczysz jego ciężar.

Zminimalizuj swój makeup

Trudne, górskie środowisko i cały dzień w trasie nie sprzyja trwałości makijażu. Sporym utrudnieniem będzie dla Ciebie również jego nakładaniem w warunkach polowych, dlatego wybierając się w gory ogranicz się do wodoodpornej maskary i pomadki ochronnej. Jeśli chcesz koniecznie używać podkładu, zamień go w tym czasie na krem bb. Choć jesteśmy zdania, że warto jest dać odpocząć w czasie wakacji również skórze.

Konieczne nawilżenie

Niezależnie od tego, czy w góry wybierasz się latem, czy też zimą, zadbaj o wzięcie ze sobą intensywnie nawilżającego kremu. Zabezpieczy on Twoja skórę przed silnym wiatrem, chłodem, a nawet deszczem. Dzięki niemu będziesz czuła się zawsze świeżo i unikniesz nieprzyjemnego odczucia ściągnięcia cery.

Ochrona przeciwsłoneczna

Im bliżej chmur, tym bliżej słońca, dlatego na wysokości oddziaływanie promieni słonecznych jest jeszcze bardziej intensywne. Nawet w miesiącach zimowych bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej możesz skończyć z poparzeniami twarzy, dlatego koniecznie w Twojej kosmetyczce powinien znaleźć się krem z filtrem (najlepiej SPF 50).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *